Сучасний брусований будинок – це екологічно чисте будівництво, яке значно економить сімейний бюджет. А величезні колоди зовнішніх стін нагадують про те, що вони колись були деревами, і дарують приємний аромат лісу. Якщо ви коли-небудь мріяли про власний будинок із брусу, ці факти будуть для вас корисні.

1. Немає жодних обмежень за розміром будинку. При будівництві будинку із брусу немає жодних обмежень на його розміри, форму або дизайн. Будинок зі зрубу може бути і дуже великим, і, навпаки, – досить маленьким.

2. Ці будинки витримують найлютіший мороз. Через свої чудові параметри теплоізоляції, будинки зі зрубу дуже популярні в холодних країнах. Наприклад, такі будинки дуже цінуються в Канаді та Північній Америці – і не тому, що у них є багато дерев, а тому, що в таких будинках дуже тепло взимку і прохолодно жарким літом.

3. Такі будинки дуже пожежостійкі. Ви могли подумати, що будинок зі зрубу легко горить, але за іронією долі все навпаки. Спробуйте самі кинути велику колоду в камін, і ви отримаєте уявлення про те, як може розвиватися вогонь у будинку із брусу. Ви можете навіть палити стіну паяльною лампою, але тверда маса дерева змусить вас дуже помучитися – будинки зі зрубу дуже пожежостійкі.

4. Будинки зі зрубу дуже стійкі. Ми не рекомендуємо вам проводити власні досліди над стійкістю будинку зі зрубу, але повірте нам – структурна цілісність такого житла є дуже сильною. Навіть при самих руйнівних землетрусах будинки зі зрубу залишаються цілісними.

5. Стіна з бруса – це більше ніж просто стіна. Коли будується будинок зі зрубу, ви отримуєте набагато більше, ніж очікували. Стіни з бруса – це все в одному: і зовнішнє облицювання, і внутрішній вигляд, і тепло-, звукоізоляція.

6. Будинок з колод не повинен бути тільки «дерев’яним». Багато хто думає, що у всіх будинках зі зрубу використовується тільки дерево. У той час як зовнішні стіни колодного будинку мають дерев’яну структуру – всередині вони можуть бути обклеєні шпалерами, або оброблені гіпсокартоном, або просто пофарбованими – все, як вам подобається.

7. Будинок зі зрубу – це ручна робота. Більшість думає, що для спорудження будинку зі зрубу потрібна тільки велика бензопилка і все. Насправді – це дуже відповідальна процедура, яку повинні робити тільки професіонали. Вся робота робиться будівельниками вручну і дуже акуратно. Дерево ніколи не буде щільно прилягати до іншого дерева. Тому, для створення ідеальної стіни, при зазорі 1мм і навіть менше, потрібно знати технологію такого будівництва та мати спеціальний інструмент.

Будинок зі зрубу в Житомирі

Технології будівництва будинків з колод

1) Канадська рубка. Канадська рубка виконується повністю вручну. Кожна колода проходить ретельну перевірку і ошкурюється, а технологія передбачає високоточну підгонку колод. При даній технології використовуються колоди від 28 до 50 см в діаметрі.

2) Машинна обробка. Колоди обробляються механічно на спеціальному обладнанні і мають однаковий діаметр по всій довжині. Після обробки в оциліндровочному верстаті колода розкроюється на деталі будинку, вирізаються монтажні пази, просочується антисептиком і складається в палети для транспортування. Монтаж стін проводиться в короткі терміни. Використовуються колоди діаметром 16-24см.

3) Post and Beam. Post and Beam – це комбінована технологія з використанням клеєного бруса, а стіни можуть бути як з дерева, так і з каменю. Цю технологію вперше почали використовувати більше 20 років тому в Канаді. Оздоблення внутрішніх і зовнішніх стін можливе з будь-яких матеріалів.

4) Хвіст ластівки. Метод з’єднання в «хвіст ластівки» використовується в світі протягом багатьох століть і є одним з найнадійніших з’єднань. Забезпечує плоскі стіни з великих квадратних колод. Такий метод більш трудомісткий, ніж інші, але досить популярний. Використовують колоди діаметром 25-60см.

Ви завжди мріяли про будинок зі зрубу? Тоді вам потрібно зателефонувати нам!